Тактика гри в пейнтбол

Пейнтбол – популярна у всьому світі військово-тактична гра, в якій перемога складається з індивідуальних здібностей і командної взаємодії. Останнє підпорядковане тактичним рішенням.

Пейнтбольна тактика

Тактика гри в пейнтбол буває двох типів – атакуюча і оборонна.

Атакуюча тактика ґрунтується на швидкій атаці і включає в себе:

 • швидкий старт і захоплення більшої площі ігрового поля;
 • заняття рубежів на близькій відстані від позицій суперника;
 • шквальний вогонь і продавлювання флангів;
 • запобігання відступу суперників по флангах;
 • зближення з противником і наступ з тилу;
 • завершальний вогневої контакт.

Оборонна тактика передбачає повільний пейнтбол і включає в себе:

 • утримання позицій за укриттями на своїй частині поля;
 • якісне маскування і вогонь із засідки;
 • вичікування благополучного моменту для стрімкої контратаки.

Атакуюча або оборонна тактика в класичному вигляді зустрічається рідко. Найчастіше дії команд змінюють характер на протилежний або комбінуються. Багато що залежить від локації і підготовки гравців.

Досвідчені команди під час гри в пейнтбол дотримуються наступних тактичних прийомів:

 • Перекат. Ця тактика передбачає розподіл команди на двійки. Напарники пересуваються короткими перебіжками, змінюючи один одного. Поки один гравець просувається вперед, інший страхує з тилу. Якщо все в порядку, перший займає позицію, і дає відмашку другого. Він підтягується до нього – відбувається зміна ролей.
 • Приманка. Дуже ефективний прийом. Один член команди прикидається дезорієнтованим на місцевості бійцем, і намагається потрапити в поле зору ворожої команди. Решта стежать за ним із засідки. Варто тільки противнику купитися на цей трюк, гра може швидко закінчитися його поразкою.
 • Засада. Найпростіша і надійна тактика, що пройшла обкатку часом. Для успішної засідки необхідно вибрати зручну частина локації і знайти неподалік точку з гарним оглядом. Поки вся команда сидить в засідці, сторожовий уважно стежить за місцевістю. Його головне завдання – подати умовний сигнал товаришам, коли ворог підійде близько.
 • Смертельний номер. Під час битви біля будь-якого члена команди можуть закінчитися кульки з фарбою, але навіть в цьому випадку він буде корисним, якщо відверне ворожий вогонь на себе.

Яку тактику краще вибрати і що враховувати

Кращої тактики перемоги не існує. Відповідь на це питання залежить від:

 1. індивідуальних здібностей і досвіду кожного члена команди;
 2. особливостей ігрової локації;
 3. злагодженості групової взаємодії і командної роботи;
 4. розуміння дій суперника і обізнаності про рівень його підготовки.

Дуже важливо, щоб кожен член команди знав розташування своїх бойових товаришів, і була налагоджена система комунікації. Чим вища швидкість передачі і точність інформації, тим повніша картина бою для кожного його учасника

Гра в пейнтбол – це не біжи і стріляй, а думай і перемагай. Якщо суперник домінує в влучності стрільби, не дуже розумно йти на нього в лоб, використовуючи методи атакуючої тактики. Ефективніше буде відіграти від оборони – влаштувати засідку або розіграти приманку.

Однак однією обороною не можна виграти всі битви. Згодом противник підбере до неї ключі, так як передбачуваність карається. Необхідно постійно аналізувати ситуацію і дивувати суперника несподіваними тактичними рішеннями. Тоді він втратить упевненість в своїх силах, що позначиться на рівні його стрільби, і здатності приймати швидкі рішення під час активних дій. Дезорієнтувати супротивника завжди простіше нав’язати гру за своїми правилами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *