Сценарії

Сценаріїв і правил, за якими проводяться пейнтбольні ігри, існує безліч. Для майданчиків із селом або фортом одні, для лісових – інші; сценарій для двох армій у 50 чоловік буде іншим, ніж для гри “чотири-на-чотири”. Однак більшість ігор так чи інакше являють собою протистояння двох команд. Нижче наведені найпопулярніші сценарії, які проводяться нашими інструкторами.

“Стінка на стінку”

Одна з найпоширеніших ігор. Дві команди починають гру з протилежних баз. Завдання – вразити (пофарбувати) всіх гравців у команді суперника. В залежності від кількості гравців у командах, можна ввести обмеження по часу, 10-15 хвилин. Рекомендована тактика: двом слід взяти гору над одним, а потім перейти до наступного суперника.

“Захоплення прапора”

Дві команди починають гру з протилежних баз. У кожної команди є свій прапор, розташований на базі. Завдання – захопити прапор суперника, доставити його на свою базу, або вразити всіх гравців суперника. Якщо гравець вражений в момент передачі прапора, він зобов’язаний негайно опустити прапор на землю і покинути ігрову площадку.
Можливі різні варіанти такої гри:

“Центральний прапор”

Прапор знаходиться на однаковій відстані від стартових баз обох команд, виграє команда, яка перша доставила прапор на свою базу або базу суперника.

“Оборона прапора”

Тільки захопити прапор і постійно утримувати його, не втрачаючи протягом заздалегідь обумовленого проміжку часу. Час гри: 10 – 20 хвилин. Деякі команди перед початком цієї гри визначають одного чи двох гравців, штурмуючих базу, які концентрують всі свої зусилля на захопленні прапора і зовсім не беруть участі в прикритті своїх товаришів по команді. Як тільки одному з учасників вдається захопити прапор, він повинен трохи відступити. Після цього команда знову збирається разом і намагається перенести прапор на базу суперника.

“Зачистка”

Менша за кількістю гравців команда займає оборону в селі або у форті. Завдання цієї команди – утриматися на позиціях певний час, як правило 10-15 хвилин. Завдання другої команди – захопити позиції. Гра також може вестися до повного знищення однієї з команд. Оптимальне співвідношення чисельності команди оборони і команди штурму – 1:2.

“Топ ган”

Учасники стартують з протилежних кінців поля. Кожен грає сам за себе. Мета гри – вразити всіх. Наприкінці перемагає єдиний вцілілий на полі бою гравець.

“Охорона президента”

Цей сценарій підходить для великих лісових ігрових майданчиків. Для цього сценарію гравців потрібно поділити на дві команди нерівних складів, “мафія” в меншій кількості і “охорона президента” – в більшій. Мафія заздалегідь займає позиції на своїй половині майданчика. Охорона повинна провести Президента (один з гравців з яскравою пов’язкою або прапором, що явно відрізняється від інших членів своєї команди) через ігрове поле в певну точку, мафія ж повинна його вразити.

“Турнір”

Ідеально підходить для великих корпоративних компаній, де багато і гравців, і вболівальників. Компанія ділиться на кілька команд і по турнірній сітці інструктори проводять відбіркові та фінальні ігри. Висока динамічність, здоровий дух змагань та активне залучення неграючих для підтримки команд – особливість цього сценарію проведення ігор.

На основі цих сценаріїв можна розробляти як тематичні ігри, так і святкові, наприклад захоплення подарунків Діда Мороза, а не прапора. Наш професіоналізм та ваші азарт + фантазія зроблять гру в пейнтбол по-справжньому яскравим і незабутнім святом!