Поради для новачків

(правила + поради)

Найпоширеніші помилки початківців:

– Новачки неправильно вибирають позиції

Новачки думають, що спочатку потрібно захистити себе, і тільки потім ставати загрозою супернику. Вони вибирають найбільш велике дерево або найбільший бункер, до якого найпростіше добігти і довго там ховаються. При цьому вони не бачать ні поля, ні розвитку гри і не здатні ні підтримати товаришів, ні повідомляти їм яку-небудь інформацію. Вони думають, що сидять у засідці. Новачки, які ломляться в атаку, підходять дуже близько до суперника, потрапляють під шквальний вогонь з декількох позицій відразу і вимушені ховатися за перше ліпше укриття. Вони навіть не можуть стріляти у відповідь, щоб поліпшити ситуацію і не просять допомоги у товаришів по команді. У результаті першими виходять з поля повністю покриті фарбою “атакуючі” новачки, а за ними наступає черга і новачків “із засідки”.

Тому намітьте вашу початкову позицію перед стартом гри. Хороша позиція – та, яка має достатнє прикриття і дозволить дивитися і стріляти навколо. Ви повинні бути на відстані пострілу від суперника, але не занадто близько, так, щоб ви могли рухатися позаду вашого дерева / бункера. Якщо ваше укриття настільки мале, що ви не можете навіть висунути голову, позаду повинен знаходитися ваш товариш, який буде прикривати вас і час від часу повідомляти розташування суперника.

– Новачки не бачать

Зазвичай перемагає гравець, який побачив супротивника першим. Проте, новачки думають, якщо вони будуть висовувати голову, вони стануть легкою мішенню і тому майже ніколи не дивляться навколо. Ті ж, хто все-таки користується очима, зосереджуються на одній-єдиній меті, абсолютно не звертаючи уваги на те, що відбувається навколо. Не бійтеся дивитися навколо – чим більше інформації ви отримаєте, тим більша ймовірність перемоги. Звичайно, ваша голова буде мішенню, особливо якщо вона стирчить НАД укриттям. Якщо ви вирішуєте дивитися поверх укриття, а не справа / зліва, робіть це за 1-2 секунди: перша секунда – вас помітили, друга секунда – супротивник прицілився, третя секунда – у вас летить куля.

– Новачки не рухаються

Новачки недостатньо рухаються. Якщо ваша позиція невдала – змініть її. Наприклад, якщо ви залишилися “захищати базу” – це завжди помилка: якщо решта команди йде вперед, то вони добилися б більшого успіху разом з вами, а якщо суперники зуміють перестріляти ваших товаришів і доберутся до бази, де знаходитесь ви один … У будь-якому випадку, навіть якщо ваша команда переможе, ваші зусилля будуть даремними. Якщо ви знаходитесь без підтримки на невдалій позиції, де вас легко виявити і вразити, є тільки три допустимі дії:

1. Відступати якомога швидше;
2. Відстрілюватись до останнього;
3. Кричати і вимагати підтримки, вказуючи розташування суперника.
Однак пам’ятайте, що крики почують і суперники, що може розкрити вашу позицію.

Інший недолік – впертість. Коли новачок бачить суперника, він зосереджується на його укритті і забуває про все іншу частину поля, він навіть не може уявити, що хитрий суперник може куди-небудь зміститись, щоб отримати більш вигідний кут обстрілу. Якщо ворог вас помітив, ви повинні бути готові переміститися так, щоб він не знав, куди ви поділися і звідки прилетить ваша підступна куля.

– Новачки мовчать

Переговори новачків зазвичай зводяться до двох фраз: “я влучив” або “у мене влучили “. Новачок тримає свої проблеми при собі, не просить про допомогу, коли необхідно, і не повідомляє товаришам про ворога, якого він помітив. Єдина гідна причина дотримуватись тиші – засідка, але, як тільки вас виявили, немає сенсу мовчати. Ви можете отримати допомогу, якої потребуєте і передати товаришам цінну інформацію.

– Новачки не стріляють

Як правило, новачки вважають пейнтбольний маркер снайперською гвинтівкою і намагаються потрапити одним пострілом в голову, що стирчить над укриттям зі ста метрів.. Інша поширена помилка – думати, що куля летить так швидко, як і бойова куля, намагаючись при цьому потрапити в гравця, що біжить. Запам’ятайте, стріляти по виявленому ворогу потрібно не поодинокими пострілами, а серіями по 3-4 кульки, оскільки завжди є вірогідність того, що куля піде убік або не розколеться. Якщо ж ваш суперник переміщається, стріляйте не в нього, а з випередженням, перед ним або в те місце, куди він прямує, тоді він сам прибіжить в струмінь куль. Багато новачків думають, що кожна випущена ними куля повинна розірватись на камуфляжі ворога, і тому не ведуть вогонь з метою підтримати товаришів, притиснути суперника в укритті або симулювати атаку. Іноді треба стріляти в невидимого супротивника для того, щоб змусити його сховатися за укриттям, не дати йому висунути голову, в той час як один з ваших товаришів просувається вперед і вражає його. Також за допомогою частої неприцільної стрільби та криків створюють шум і видимість атаки для відволікання суперника від себе і прикриття справжньої атаки у іншому місці.

Висновок

Новачки роблять помилки в основному тому, що вони бояться куль. Запам’ятайте, пейнтбол – це тільки гра, пейнтбол не вбиває і не ранить. Якщо у вас в руках є маркер з кульками і газом, ви не менш небезпечні для суперника, ніж він для вас. Експериментуйте, пробуйте що-небудь новеньке, накопичуйте досвід. Спробуйте що-небудь веселе – в кінці кінців, адже ви граєте в пейнтбол для задоволення!

Основні правила гри:

Головне правило:
“Убей его, застрели его первым, убей его, или он убьёт тебя!”

Вступ

Шановні гравці і гості пейнтбольного клубу “Скорпіон”. Просимо Вас зосередиться і уважно прочитати інструктаж з правил гри в пейнтбол і техніки безпеки. Від того, як невідступно Ви будете виконувати його вимоги, залежатиме Ваше здоров’я та гарний настрій наприкінці ігрового дня.

Обладнання

Два предмета, які Вам необхідні для гри в пейнтбол це захисна маска і маркер.

Ваша маска. Перше правило – знімати на полі або в пристрільній зоні маску категорично заборонено, це не побажання – це правило.

Чому так суворо?! Так як швидкість вильоту кулі зі зброї становить приблизно 90 метрів в секунду, при попаданні в незахищену людину остання може залишити її без очей, в зв’язку з цим у нас є бажання щоб Ви поїхали додому з тією ж кількістю очей, що й приїхали. На масці встановлена гумка з двома пластмасовими фіксаторами які дозволяють підтягувати маску для щільного прилягання паралону до обличчя. Маска не повинна тиснути на обличчя і в той же час не повинна спадати з голови.

Причини, з яких може запотівати скло:

– вживання алкоголю до гри;
– нещільне прилягання паралону + неправильне дихання;
– спітніле обличчя.

Ваш маркер. Принцип дії – напівавтомат, одне натискання на курок – один постріл. Кулі знаходяться в магазині фідера, який розрахований приблизно на 200 куль.

Основні причини з яких маркер може не стріляти:

– Ви забули зняти зброю із запобіжника (зробіть це);
– у Вас затвор перейшов у неробочий стан (пересмикніть його);
– дуло забилося брудом;
– закінчився газ;
– закінчились кулі;

Якщо Ви не можете усунути неполадку самостійно, голосно покличте суддю.

Цілитись з маркера необхідно по польоту кулі, так як це зброя не нарізна то розкид при стрільби з відстані 25-30 м складе 8-9 градусів.

Чим швидше гравець зіллється з маркером в єдине ціле, тим зручніше і цікавіше йому буде грати. Незважаючи на грізний вигляд і космічну надійність пейнтбольного маркера, він вимагає дбайливого ставлення як під час гри, так і після неї. Якщо Ви розбіглися і сходу намагаєтеся вбігти в укриття, не треба використовувати маркер як якір. На майданчику Ви можете виконувати будь-які акробатичні піруети, але при цьому маркер не повинен потрапляти в сніг або землю.

Процес гри:

Перш за все гравці ознайомлюються і підписують угоду про участь в іграх!!!

1) перед початком гри гравці діляться на команди і розходяться по своїх стартових базах. Стартові бази позначені сигнальною стрічкою чи архітектурою будівлі і вихід гравців за їх периметр, а так само стрільба до сигналу інструктора про початок гри заборонені;

2) гра починається зі свистка судді і закінчується свистком. Сценаріїв ігор, за якими можна грати, дуже багато. Їх кількість обмежена лише заходами безпеки. Почнемо гру з найпростішого сценарію на поразку, далі будемо ускладнювати;

3) на майданчику з Вами працюють судді, вони відрізняються від Вас яскравою формою одягу, в них стріляти не можна і ховатися за ними не треба. Судді стежать за дотриманням правил гри у відповідності зі сценарієм та за дотриманням правил безпеки;

Три команди які ви будете чути від суддів:

– вражений гравець;
– нейтральний гравець тут;
– гравець у грі.

4) враженим гравцем є той, у якого потрапила куля, розбилась і залишила пляму фарби приблизно з п’ятикопійкову монету (зона ураження – будь-яка частина тіла, включаючи Ваш маркер і маску). Бризги від кулі ураженням не вважаються;

5) дії ураженого гравця: він піднімає маркер вгору, закриває потилицю рукою і найкоротшим шляхом виходить з майданчика в зону уражених гравців. Порада: бігти швидко, кричати голосно.

Піднімаючи маркер вгору, Ви показуєте іншим гравцям, що Ви вражені і зайвих потраплянь Вам не потрібно. Також ураженням вважається, якщо у Вас закінчилися кулі, а товариші з Вами ними не діляться, у Вас закінчився газ. У випадку, коли на Вас націлено десять стволів, а Ви один і неприємні больові відчуття Вам не потрібні, Ви признаєте себе ураженим гравцем і виходите.

6) нейтральний гравець: якщо Вам потрапила куля в спину і Ви не бачите, розбилась вона, чи ні; у Вас не працює маркер і Ви не можете вирішити цю проблему, самі піднімаєте руку і гучно кличете суддю, він до Вас підбігає і оголошує Вас нейтральним гравцем. Тимчасово цей гравець не стріляє, в нього ніхто не стріляє і не займає більше вигідних позицій по відношенню до цього гравця. Суддя Вас перевірив на фарбу (куля не розірвалась), зі зброєю всі проблеми вирішили (все працює), звучить команда “Гравець в грі” (гравець знову вільно пересувається та стріляє).

Техніка безпеки

На майданчику укриття розташовані на відстані приблизно 3-5 м, ми вам не радимо стріляти одне в одного з меншої відстані. Чому? Щоб уникнути больових відчуттів.

Вам вдалося зайти до тилу противника, він Вас не бачить. Не треба робити йому контрольний постріл в голову, просто нормальним голосом скажіть йому «аут» або «вражений». У свою чергу якщо ви за спиною чуєте таку команду, то не треба розвертатися і з переляку висаджувати повний фідер в обличчя суперника.

Будьте уважнішими один до одного, і Ви отримаєте масу приємних вражень від гри, а не больові відчуття.

Ви підписуєте угоду – вейвер і отримуєте захисну маску і маркер. Вибираєте сценарій гри, ділитесь на команди, засипаєте кулі і вперед!