Замовити домофонний ключ з доставкою по Тернополю

Статті

Реальна історія в одній з країн Балтії

Історія давня, але реальна, можливо, злегка прикрашена з роками, але від цього звучить ще більш прикольно. Історія повідана очевидцем - іструктором з пейнтболу. Історія трапилася в одній із країн Балтії в середині 90-их.

Взагалі-то, як такі бандити (в тому вигляді, до якого всі звикли) в Балтії зникли десь в 1997 році. У дев'яносто восьмому про них уже ніхто не чув. Але ця історія сталася приблизно в 1995-1996рр. Так співпало, що саме в цей час почався активний розвиток пейнтболу. Тоді, ще не всім доступний, але вже сильно популярний вид розваг. Причому, пейнтбол ділиться на дві категорії - розважальний (коли люди у військовій формі б'ються одні з іншими як на війні, в лісі, спеціально відбудованому бутафорському місті чи в недобудованих будинках - бій зазвичай триває від 20 хвилин до 3 годин); і спортивний (це група професіоналів з дуже хорошими маркерами, які стріляють чергами з особливим вмінням, ігри проходять на спеціальних полях, існують навіть міжнародні турніри, у них бій рідко перевищує 2-3 хвилини, просто вони грають набагато динамічніше і краще).

І ось, в ту пору одні бізнесмени не поділили щось досить велике з іншими.

Самі домовитися не змогли і вдалися до допомоги "даху", ну, типу у кого крутіше, того й правда. Але, що цікаво, і "дахи" теж одні з одними домовитися не можуть. А предмет спору дуже серйозний і просто поділити ніяк не можна - або все одному, або іншому, причому одна зі сторін може втратити майже все. "Дах" каже, мовляв, не виходить - стрілятися ми не будемо (ну, вже як би несолідно, чай не "беспрєдєльщики" - обидві групи - дуже серйозні люди з головами з Москви). Бізнесмени подумали і збільшили суму винагороди до 50% від предмета спору - втратити половину все ж краще, ніж усі. Дахи ще місяць між собою вирішували, вже й юристи та силовики і хто зна хто ще підключалися - не виходить.

Тоді хтось запропонував - все одно, як крути, ми - бандити, і з свавільників виросли, т.ч. питання струму стріляниною можна вирішити. Але підставляти ніхто своїх орлів не хоче, не так вже й багато їх залишилося - хто сидить, кого то в Росію виперли, а багатьох вже і в живих немає. Тому, давайте ми це цивілізовано вирішимо - стрільбою, але тільки фарбою. Зараз звучить звичайно дико, але тоді це звучало по іншому - всіх цей спір вже дістав, у всіх руки опустилися, а тут і питання можна вирішити і "молодість" згадати. Сказано - зроблено, забили стрілу на пейнтбольному майданчику, забили правила - рівна кількість учасників, час необмежений, по 3 тури до останнього гравця, за ким більше перемог - за тим і правда, а значить 50% від предмета спору. Люди готувалися цілий тиждень - в таємниці. Їздили тренуватися на пейнтбольні майданчики. Настав день Х. Ігрове поле викупили на 2 доби, щоб нікого не було. Тільки судді та іструктори. Виставили 2 бригади по 25 чол. Поставили одних проти одних. З одного боку - справжні класичні Бандос: зростом більше 2 метрів, в ширині більше, ніж у зрості, лобів немає взагалі, погляд такий, що прості смертні склали б зброю (маркери) ще до свистка старту. З іншого боку 13 таких же копій і ще 12 худеньких таких, молоденьких, хоча і спортивних, але, порівняно з іншими, просто пацанів. Ну, перші ясно розслабилися, жартувати стали, гонорари в розумі підраховують. Другі роблять вигляд, що злегка налякані, але огризаються. Розпочався перший бій - грали хвилин 30, важко, з наїздами, звичайно "вбиті намагалися довести, що потрапляння в руку - це не смерть і вони будуть битися до останнього, але суддям заплатили за чесність багато, і вони були не подкупность і видаляли" трупів "з поля. Вобщем, перший бій закінчився перемогою сторони, де всі були 2-х метровими монстрами і поразкою тих, у кого були пацани. Ну, громили зовсім розслабилися, почали відверто знущатися. Але вони не знали, що так було заплановано. Наступні два бої були набагато швидше 3 і 2.5 хвилини відповідно. Здорованів просто порвали, причому абсолютно безспірними попаданнями в голову (в маску) при мінімальних втратах команди пацанів. Програвші навіть не возбухати, вона була в шоці.

Питання вирішили і через два дні одні бізнесмени розорилися, а другі віддали обіцяні 50% з великою вдячністю своєму даху. Ви вже зрозуміли, звичайно, цими 12 пацанами були дві команди професіоналів спортивного пейнтболу з хорошими точними маркерами, яким заплатили неміряних грошей, щоб ті не побоялися (ви пам'ятаєте, в 90-х бандитів сильно боялися) вийти проти цих звірюк. Інші 13 потрібні були, щоб захищати цих пацанів від противника в разі потрапляння в останнього, після якого ця безмозка розлючених машина захотіла б попрацювати кулаками і помститися кривдникові. Вся ця операція трималася в таємниці довгий час, а мені її цього літа повідав тоді інструктор, який був суддею на тому бою, а зараз - власник свого невеликого пейнтбольного клубу. Каже, зараз смішно і безглуздо, а тоді було страшно і коліна тремтіли тому, що багажники машин тих бійців були забиті реальною зброєю. А навіщо треба було програвати перший бій він і сам не знає. Така історія - сьогодні смішна, а тоді серйозна, але головне - не трагічна.